Tomasz Krakowiak

TERAPEUTA HOLISTYCZNY USTAWIEŃ SYSTEMOWYCH, COACH, CEO, Biznesmen, Rolnik

moje doświadczenie

W pracy terapeutycznej ustawień systemowych łączę wiele technik, które poznałem w trakcie własnej ponad 15 letniej drogi rozwoju duchowego. Poza wiedzą z zakresu ustawień łączę w swojej pracy elementy: Pracy z Procesem wg Arnolda Mindela, techniki Gestalt, zagadnienia pracy z energią oraz coachingu i wieloletniego doświadczenia biznesowego.

Ukończyłem szkolenie z Ustawień Systemowych według Bert Hellingera w Uczelnii Świadomego Terapeuty w Gdańsku oraz jestem absolwentem Instytutu Pracy z Procesem IPP - Psychologii Pracy z Procesem POP, Coachingu metodą Pracy z Procesem W pracy z ludźmi ważny jest dla mnie ich rozwój osobisty w balansie: zgody na siebie, na życie takie jakie jest oraz przy jednoczesnym rozwiązywaniu życiowych problemów i dążeniu do celu. Interesuję się „przepływem energii”, jej transformacji w procesach twórczych, ale i okresami stagnacji w życiu, jako ważnych momentami życia poprzedzających kolejne etapy nieustannego rozwoju.

Fascynuję się szamanizmem i pracą z „bębnem szamańskim”, pracą z ruchem i z ciałem oraz z oddechem. Kroczę drogą indywidualnego rozwoju, silnie stając za samym sobą i siebie doceniając oraz wspierając. Moje motto to: Dla siebie w służbie innym, bo możemy podzielić się tylko tym, co sami mamy bądź doświadczyliśmy. Głęboko wierzę, że każdy z nas ma swoje unikatowe talenty oraz umiejętności, jest wyjątkowy i niepowtarzalny. A celem naszego życia jest ich odkrycie i wykorzystanie w pełni. Z tego powodu moja firma nazywa się: „MaszToCoś”.

Obszary, w których pomagam:

Odpowiedzialność za siebie i rodzinę, kontakt z samym z sobą i życie
„tu i teraz” oraz twarde stąpanie po ziemi to najważniejsze tematy
w moim życiu.
Znane są mi bardzo dobrze z własnego życia aspekty związane:
  • z lękiem, smutkiem czy uciekaniem od trudnych emocji ,
  • pracoholizem oraz problemami i presjami obecnymiw świecie biznesu, w tym brakiem motywacji, wytrwałości jak i kreatywności
  • poszukiwaniem swoich granic, wyznaczaniem ich i przestrzeganiem, jak i innych tematów związanych z szeroko rozumianym procesem przekraczania „samego siebie”
  • z byciem w mniejszości oraz wykluczeniem społecznych,
  • z pracą z traumami oraz nadużyciami,
  • z seksualnością
  • oraz uzależnieniami m.in.: od seksu, pornografii, używek wpływających na stany świadomości w tym i chemseksu, i chętnie z tymi zagadnieniami pracuję.

Na co dzień

Od dzieciństwa i studiów związany jestem z branżą rolniczo nasienną. Ukończyłem studnia rolnicze, a obecnie zarządzam firmą o zasięgu międzynarodowym o kilkunastomilionowym obrocie z innowacyjnym stylem zarządzania i podejścia do sprzedaży.

W biznesie stawiam na relacje międzyludzkie, komunikację, zaufanie i dbałość o najwyższą jakość każdego z elementów pracy z drugim człowiekiem jak i produktem najwyższej jakości.

Do samego początku fascynuje mnie życie zgodzie z naturą. Codzienny kontakt natury z połączeniem z biznesem daje mi możliwość odkrywania balansu miedzy aspektami uziemienia i mocnego osadzenia w kontakcie z „Matką Ziemią”, jednocześnie z tym co też jest „tu i teraz”. Interesuje mnie twórcze działanie i kreacja oraz korzystanie z zasobów i procesy tworzenia „dużych przedsięwzięć” tak naprawdę „ z niczego”. Zarzadzanie zasobami i korzystanie z potencjału jakie każdy człowiek ma w zasięgu swoich możliwości. Wiele podróżuję zawsze czując się dobrze tam, gdzie aktualnie przebywam – Mój dom jest tam, gdzie ja jestem. Prywatnie od 15 lat jestem w szczęśliwym związku i mieszkam zarówno w Warszawie, jak i na gospodarstwie rolnym na wsi koło Skierniewic.