7 KROKÓW

Żurawie, aby wzbić się w powietrze, wykonują najpierw siedem kroków. To symbol szczęścia, czujności odnowy i nieśmiertelności.

Tomasz Krakowiak
Terapeuta Ustawień Systemowych

Żuraw - Moje zwierzę Mocy

mój Duchowy przewodnik

7 kroków

Mało osób wie, że żuraw aby wzbić się w powietrze, wykonuje najpierw siedem kroków. To symbol szczęścia, czujności odnowy i nieśmiertelności. Gdy żuraw wzbija się w powietrze oznacza to pożegnanie, gdy ląduje - przesłanie. Zapowiada zarówno zakończenie, jak i nowy początek.

W celtyckiej legendzie żurawie symbolizują dystans, nieuprzejmość i odprawę. Irlandzka bogini Aoife ma żurawia jako zwierzę totemiczne i w Irlandii jest znana historia o samotnym żurawiu mieszkającym na wyspie Inishkea, gdzie żyje on od początku czasów i będzie żył aż do ich końca. Poświęcone jest jemu święto Beltane przypadające na dzień 1 maja- związane z gaszeniem starego „ognia” i rozesłaniem nowego. Dla Irlandczyków żuraw reprezentuje: cierpliwość, zdolność przetrwania i gruntowną, tajemną naukę druidów.

W chińskim taoizmie żuraw to symbol mądrości i jest posłańcem przejścia. W Chinach znana jest sztuka walki białego żurawia, w której ważna jest: koncentracja, płynna zmiana pozycji, przezwyciężenie dystansu oraz odnalezienie wewnętrznej równowagi.

W innych kulturach żuraw jest prawzorem sztuki walki, jak i jej zwycięskiej taktyki. Wojownikom noszący symbol żurawia wierzą, że podarowuje on: szczęście, sukces, zwycięstwo i życie.

Żuraw to też symbol wiosny- szczęśliwego zakończenia i nowego początku, prowadzi do postrzegania życia z szerszej perspektywy. Połączenie życiowej energii i pokoju ze wszystkim. Uczy odnajdowania własnego rytmu i podążaniem własnym tempem, wskazując że wszystko ma swój czas i swój rytm.

Jako ptak wody uczy żywioł powietrza z wodą. Przynosi sprawiedliwość i wyrównanie, ucząc widzenia życia jako tańca energii oraz równowagi w działaniu. W feng shui żuraw odnawia siłę życia, przeciwdziała wyczerpaniu i zmęczeniu.

Kolory żurawia to: szary, srebrny, złoty, granatowy, czerwony.

Symbole żurawia: lustro, pozioma ósemka, korona.

Afirmacja jaką przynosi żuraw to: „Jestem jednością ze światem i tańczę z siłami uniwersum”.


Na podstawie książki „Siła zwierząt” J. Ruland